Szemben a hungarofób filmes tagozattal és a fizetett balos ügynökmédiával – interjú Rákay Philippel
2023. február 08. 20:00
Legfrissebb lapszámunkban a televíziós szakemberrel, producerrel kibeszéljük céges ügyeit, az Aranybullát ért kritikákat és a Megafont is!
2023. február 08. 20:00
p
42
22
119
Mentés
„A kreatív csapatommal hónapok óta dolgozunk a mohácsi csatát feldolgozó film tervén. Szente Vajk barátommal még a Most vagy soha! forgatása közben kitaláltunk egy erős történetet, s egészen hamar összeállt a fejünkben a story line is. Azóta elszántan kutatjuk a korszakot, ötletelünk, és már írjuk a forgatókönyvet Kis-Szabó Márkkal együtt” – mondja a Mandiner e heti lapszámában megjelenő interjúban Rákay Philip. A televíziós szakember, producer kifejtette:
„A Mohács-történetben is az izgat, hogy a húszesztendős II. Lajost és a hazáért tenni képes magyarokat végül hogyan forrasztja egységbe az ország rendkívül sérülékeny helyzete. Mátyás király ekkor már harminchat éve halott, a fekete sereg szerteszét, oda a harci kedv, a magyar urak egymással csatároznak, és bonyolult a nemzetközi környezet is.”
Természetesesen szóba a kritikák kereszttüzébe került Aranybulla-sorozat is. Rákay Philip hangsúlyozta, amit a balosok az utóbbi hetekben a mű kapcsán műveltek, azt „végtelenül gusztustalannak tartom, és elsősorban nem magam, hanem a háromszáz fős, kiváló szakemberekből álló filmes stáb miatt”.
A kritikák kapcsán kifejtette:
Kilencvenkilenc százalékban nem valódi filmkritikák ezek, hanem a személyemet célkeresztbe állító, politikai percepciókat és a haladárok irántam érzett gyűlöletét igazoló, szakértői hozzászólásnak álcázott epeömlések.
Ha nem szerepelt volna a nevem a stáblistán, nyilván másképp ítélkeztek volna. Talán az előző harminc év egyetlen mozgóképes alkotásáról sem írtak ennyi negatív véleményt, mintha egytől egyig kizárólag remekművek születtek volna ez idő alatt a magyar filmgyártásban, pedig messze nem ez a helyzet. Olyan indulattal és gyűlölettel írtak szegény Aranybulláról, mintha valami főbenjáró bűnt követett volna el a stáb, miközben csak egy ártatlan dokumentumfilm-sorozat készült, amelyről senki nem ígérte, hogy a Gladiátor magyar verziója lesz.”
Rákay egyenesen úgy fogalmaz:
„A hazánkat dollárért elárusító, hangadó balliberális értelmiségihorda azonnal tehetségtelenséget és mutyit kiált, bármihez kezdek is. Nyilván azért sem tapsolnak nekem önfeledten, mert a kampányban – a Megafon élére állva – lenyomtuk őket a közösségi média világában, a sajátjuknak hitt játszóterükön. Másodszor: nem bírják elviselni, hogy amióta Káel Csaba a filmügyi kormánybiztos, kitapintható a pozitív változás. Végre más tematikájú alkotások is készülhetnek, olyanok, amelyek nem ostorozni, hanem felemelni kívánják a magyarokat, ami szerintük persze bűn. Nem csodálom, hogy mindezt úgy élik meg, mintha kiszorultak volna a sajátnak hazudott s örökösnek képzelt hitbizományukból, amiről 1948 óta azt gondolták, csakis az övék lehet.” Hozzáteszi:
A hungarofób filmes tagozatnak és a tőle elaléló balos értelmiségnek évtizedek óta az a küldetése, hogy azt bizonygassa: a magyar ember alkoholista, toplúzer, suttyó, proli, Magyarország pedig csupán huszadrangú Európában,
s emiatt örüljön, ha egyáltalán helye lehet a művelt Nyugat kultúrpalotáinak körgangján, valahol a folyosó végi budik mögött.”
A Most vagy soha! című, jövőre a mozikba kerülő Petőfi-filmről egyebek mellett elárulta: „Mindenre igyekeztünk már-már szőrszálhasogató pontossággal odafigyelni. Volt időnk és lehetőségünk arra, hogy a legkiválóbb filmes szakemberekkel dolgozzunk, s a legapróbb részletekig megalkossuk a díszleteket, a ruhákat, a kellékeket, Vasvári – Petőfitől kölcsönvett – tőrös botjától kezdve egészen addig, hogy pontosan hogyan nézett ki 1848-ban a Landerer-nyomda vagy épp az a lakás, amelyben Petőfi Szendrey Júliával lakott Jókai Mórral társbérletben.”
Az interjúban szó esik a Vajna-korszak értékeléséről, a Megafonról és a céges ügyekről is. Utóbbi, illetve a Mercedes-terepjárós felvételek kapcsán elhangzik:
A Tanácsköztársaság gyilkos balos hagyománya buggyan fel a fizetett ügynökmédia kanálisain,
amikor ilyesmivel hergelnek ellenem, azt üzenve: ha valaki tehetős, az nyilván csak lophatta, amije van. Még egyszer mondom: én soha egyetlenegy fotót nem publikáltam az autóimról vagy az életvitelünkről, mert van bennem empátia.”
Súlyos betegsége idején hazugsággal vádolták meg őt Donald Tuskék, és most lengyel szenvedélyességgel beszél hazája helyzetéről Zbigniew Ziobro, a korábbi lengyel igazságügyi miniszter. Interjúnk!
Az egyre rosszabb időjárási viszonyok miatt Liverpool helyett Birminghamben landolt a Vörösök gépe.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 119 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
01234567890
2023. február 09. 14:25
Az 1000 milliós költsévetésből hány millió landolt a bankszámládon, mennyi a gyerekeidén, mennyi egyéb rokonaidén?
Ugyan a filmet nem láttam, de egyes elemeket megnézve aligha nevezhetném játékfilmnek.
A színészeknek alig kellett fizetni.
Úgy tippelen legrosszabb (Philip szempontjából) úgy 15-20 millióra tippelek, bocs ha ezért még le sem hajolsz.
Nyilván könnyebb hungarofóbiával vádolni azokat, akik kritizálni merik Kálmán uraságot, mint egyszerűen elismerni, hogy egy tehetségtelen szarjankó. Ha szeretnél tanulni, hogy érdemes feldolgozni a múltunkat, nézd meg ezt, Kálmi: https://youtu.be/-iRHDfnQCJs (Lovakon, nyergekben - A honfoglaló magyarok hadművészete)
Ehhez csupán tehetség és alázat kell (ezekben szenvedsz súlyos hiányt), nem állami milliárdok.
Legközelebb csinálhatnál filmet mondjuk Könyves Philip királyunkról. Hungarofóbia, mi? Hülye madár.
Az a lényeg, hogy neki tetszik. Már ötletel, hogy miket filmesítsen még meg. Az Aranybulla kudarca sem tántorítja el, pedig még a legelvetemültebb fideszesek sem tudták magukat végigkínlódni rajta.